Per 1 januari 2026 stijgt het btw-tarief voor overnachtingen van 9% naar 21%. Dit betekent dat logies voor kort verblijf duurder wordt. Het gaat bijvoorbeeld om:
hotels
vakantiewoningen
bed & breakfasts (B&B’s)
pensions
hostels
accommodaties die via platforms worden verhuurd
gemeubileerde stacaravans
Voor kamperen blijft het btw-tarief 9%.
De overheid voert deze wijziging door om meer belastinginkomsten te genereren.
We begrijpen dat deze verhoging veel vragen en zorgen oproept. Niet alleen bij jou als gast, maar ook in de hele sector. Organisaties zoals Koninklijke Horeca Nederland, samen met ruim 35 andere branches, gemeenten en provincies, hebben geprobeerd dit besluit tegen te houden. Zij wezen erop dat de btw-verhoging veel meer raakt dan alleen de horeca: ook musea, festivals, bioscopen, winkels, gemeenten, schoonmaakbedrijven en vervoersbedrijven krijgen ermee te maken.
Ook HISWA Recron en de VVKR voerden actief lobby om de verhoging terug te draaien, maar zonder resultaat.
Het nieuwe tarief geldt ook voor boekingen die je in 2025 maakt voor een verblijf in 2026. Boek je bijvoorbeeld in november 2025, maar overnacht je in februari 2026? Dan betaal je het tarief van 21%.
Heb je vragen of wil je even met ons overleggen? Je mag ons altijd bellen of mailen. We helpen je graag verder en denken met je mee.
We kijken ernaar uit je ook in 2026 weer te mogen verwelkomen voor een fijne, onbezorgde vakantie dichtbij.





Verras iemand met een ervaring om naar uit te kijken.